• Valné zhromaždenie EduFeast – likvidácia

• V utorok 11. júna 2024 sa uskutočnilo likvidačné Valné zhromaždenie študentskej firmy EduFeast. Prezident firmy Dominik Harvan zhrnul činnosť firmy počas celého roka, jej úspechy a výsledky. Bufet a predaj muffinov boli obľúbeným produktom firmy. Úspešným projektom bol aj výlet do zoo v Nyiregyháze. Oliver Zselenák ako viceprezident financií oboznámil akcionárov s hospodárením firmy. Prácou vo firme nadobudli cenné skúsenosti a nové zručnosti v oblasti podnikania, tímovej spolupráce, komunikácie a orga

• Hendikep nie je prekážka

• Dňa 03.06.2024 sa žiaci 1.B triedy v rámci predmetu Komunikácia, zúčastnili stretnutia spojeného s besedou na tému Hendikep nie je prekážka. Beseda sa konala v Zemplínskej knižnici v Trebišove so športovcom a motivátorom Marošom Kudlíkom, ktorý nám pútavým a motivujúcim spôsobom porozprával o tom, že životné prekážky je možné prekonávať.

• Exkurzie v Zemplínskej veľkoobchodnej spoločnosti

• Dňa 14.05.2024 sa žiaci druhého ročníka zúčastnili exkurzie v Zemplínskej veľkoobchodnej spoločnosti, a. s. v Trebišove. Táto exkurzia nadviazala na preberanú veľkoobchodnú tematiku v predmete Podniková ekonomika a priniesla žiakom reálny pohľad na fungovanie veľkoobchodu. Žiaci sa zoznámili s jednotlivými druhmi skladovania tovaru a ich organizáciou, videli aká technika a akým spôsobom sa vo veľkoobchodnom sklade využíva. Tiež sa zúčastnili práve prebiehajúcej prípravy na expedíciu tovaru a mali možnosť vidieť akým spôsobom prebieha lisovanie obalov

• Founders CHALLENGE competition

• Dňa 14. 5. 2024 sa Petra Andreková žiačka 3.A spolu so svojím tímom HEHOP zúčastnila regionálnej stredoškolskej súťaže o najlepší podnikateľský nápad Founders CHALLENGE competition v Košiciach, kde so svojím podnikateľským plánom hrejivým hojivým pásom s pomocou lektorov zdokonaľovala svoj nápad a reprezentovala našu školu . Petre želáme ešte veľa tvorivej sily, aby svoj nápad doviedla do úspešného konca.

• DOD TUKE

• Žiaci prvého a druhého ročníka sa v utorok 21. 5. 2024 zúčastnili Dňa otvorených dverí na Technickej univerzite v Košiciach. Žiaci mali možnosť spoznať štúdijné odbory, areál univerzity, no i zapojiť sa do rôznych aktivít, či súťaží.

• Oznam pre uchádzačov o štúdium v školskom roku 2024/2025

• Vážení rodičia, ak bol Váš syn/dcéra prijatý do 1. ročníka Obchodnej akadémie, Komenského 3425/18, Trebišov v školskom roku 2024/2025, prosíme Vás, aby ste neodkladne doručili Písomné potvrdenie prijatia na vzdelávanie v elektronickej forme (vyplnený a podpísaný scan dokumentu) alebo osobne na sekretariát školy najneskôr do 22. 5. 2024. Formulár „Písomné potvrdenie prijatia na vzdelávanie“ nájdete v prílohe tejto správy. Po doručení tohto dokumentu Vám bude vystavené Rozhodnutie o prijatí na štúdium.

Pisomne_potvrdenie_prijatia_na_vzdelavanie

• Rozlúčka so žiakmi štvrtého ročníka

• V piatok 10. mája 2024 sme sa rozlúčili s našimi štvrtákmi. Ďakujeme im za štyri roky, ktoré
              prežili na našej škole, za ich úspechy, reprezentáciu školy v rôznych oblastiach a súťažiach.
              Najlepší boli ocenení knižnou odmenou a pochvalou riaditeľky školy. Všetkým našim
              maturantom prajeme šťastnú ruku pri zelenom stole a úspešný štart do profesijného života.

• Praktické maturitné skúšky

• V dňoch 18. 4.  žiaci štvrtého ročníka obhajovali záverečné práce  za prítomnosti zamestnávateľov, u ktorých absolvovali duálne vzdelávanie. 19.4. pokračovala písomná skúška vypracovaním súvislého príkladu. Vďaka patrí zamestnávateľom TOKAJ MACIK Winery  Malá Tŕňa, Šivinet Sečovce,  UCT Consulting spol. s r.o. Trebišov, Obecný úrad Novosad a Obecný úrad Tušice, ktorí sa študentom venovali počas písania prác, ale aj počas štvorročnej duálnej  praxe. Maturantov čakajú ústne skúšky, na ktoré im želáme veľa úspechov a budeme im držať palce.

• Darovanie krvi

• V tomto školskom roku boli žiaci a učitelia štvrtýkrát darovať krv na hematologickom oddelení
              trebišovskej nemocnice aby  takýmto spôsobom pomohli ľuďom, ktorí ju nevyhnutne potrebujú.
              Ďakujeme darcom a prajeme veľa zdravia a chuti do ďalších darovaní najvzácnejšej tekutiny.

• Návšteva ZOO

• Študentská firma EduFeast zorganizovala pre našich študentov exkurziu do ZOO v Nyiregyháze 25. apríla 2024. ZOO park Nyiregyháza sa rozprestiera v 30 hektárovom dubovom lese, kde žije 5 000 zvierat zastupujúcich 500 druhov  vo výbehoch pripomínajúcich pôvodné prirodzené prostredie. Môžeme tu prežiť výlet okolo sveta, pretože jednotlivé zvieratá sú rozdelené podľa kontinentov. Hlavnými atrakciami sú oceanárium, sklenený tunel so žralokmi, ázijská džungľa s vodopádom, chodník z visutých mostov, show papagájov alebo les lemurov.

• KREATON

• Súťažný workshop tvorivosti a finančnej gramotnosti s názvom KREATON  pripravila nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko v spolupráci s organizáciou UNICEF pre slovenských a ukrajinských žiakov 23. apríla 2024 v Košiciach. Úlohou súťažiacich bolo čo najlepšie splniť zadanú kreatívnu výzvu. Pracovali v 6-členných tímoch, vyskúšali si aj tvorbu jednoduchej kalkulácie výdavkov a prezentačné schopnosti. Našu školu reprezentovali žiačky prvého a druhého ročníka Emília Tovtyn, Sofia Stýbarová, Mária Honcharenko a Mária Marošníková. Prváčky nám urobili radosť svojím tretím miestom. Srdečne blahoželáme a všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Mladý Európan

• Regionálne kolo súťaže Mladý Európan 2024 prebehlo úspešne 18. apríla 2024 v hoteli Ambassador v Košiciach. Účastníci zo stredných škôl v Košickom kraji mali možnosť preukázať svoje vedomosti z rôznych oblastí Európskej únie.Našu školu zastupovali žiaci tretieho a druhého ročníka Miriam Raganová, Marko Štefko a Mária Marošníková. Ďakujeme im za úspešnú reprezentáciu.